Migrationsinstitutet

  • Eriksgatan 34,
    20100 Åbo, FINLAND
  • Kontor: (+358) 2 284 0440
    info@siirtolaisuusinstituutti.fi

Migrationsinstitutet, Seinäjoki

  • Frami C (andra våningen) Kampusranta 9,
    60320 Seinäjoki, FINLAND
  • Kontor: (+358) 44 259 2446
    siirtolaisuusinstituutti@netikka.fi
  • Regionchef Markku Mattila:
    (+358) 44 259 2447
    markku.mattila@utu.fi

Centret för Svenskfinland

  • Åbo Akademi, Vasa/B4, PB 311 65101 VASA
     
  • Projektledare, FM Magnus Enlund
    (+358) 44 559 2447
    magnus.enlund@utu.fi

Personal


Tuomas Martikainen, Director
tuomas.martikainen@utu.fi
GSM +358 40 592 4202


Elli Heikkilä, Research Director
elli.heikkila@utu.fi
GSM +358 400 695 452


Marja Tiilikainen, Senior Researcher
marja.tiilikainen@utu.fi
GSM +358 40 684 3814


Markku Mattila, Regional Manager
The Regional Centre of Ostrobothnia
markku.mattila@utu.fi
GSM +358 44 259 2447


Magnus Enlund, Project Manager
Centre for Swedish-speaking Finland
magnus.enlund@utu.fi
GSM +358 44 559 2447


Kirsi Sainio, Administrative Director
kirsi.sainio@utu.fi
Tel. +358 40 668 5904


Jarno Heinilä, Archivist
jshein@utu.fi
Tel. +358 40 631 3042


Krista Mielismäki-Kettunen, Administrative Assistant
Book orders
krista.mielismaki@utu.fi
Tel. +358 40 724 9802


Satu Löppönen, Attendant
Book orders
satu.lopponen@utu.fi
Tel. +358 40 661 8906


Kaisu Issakainen, Communications officer, Coordinator
Library
kaisu.issakainen@utu.fi
Puh. +358 40 543 0449

Projektforskare


Johanna Leinonen, erikoistutkija
johanna.leinonen@utu.fi
Tel. +358 40 029 6909


Outi Lepola, erikoistutkija
outi.lepola@utu.fi
Tel. +358 40 159 4645


Eveliina Lyytinen, erikoistutkija
eveliina.lyytinen@utu.fi
Tel. +358 40 021 9184


Maili Malin, erikoistutkija
maili.malin@utu.fi
Tel. +358 40 021 9720


Jarkko Rasinkangas, erikoistutkija
jarkko.rasinkangas@utu.fi
Tel. +358 40 689 7143


Elina Turjanmaa, tutkija
elina.turjanmaa@utu.fi
Tel. +358 40 574 8915

Nätverkforskare


Jukka Aukia, M.Sc.
jukka.aukia@utu.fi


Toivo Flink, dosentti
toivo.flink@kolumbus.fi
GSM +358 50 594 4134


Kristiina Häikiö, VTM
kristiina.haikio@helsinki.fi


Hannu-Pekka Huttunen, Erityisasiantuntija, FM, Funderatas
hannu-pekka.huttunen@funderatas.fi
GSM +358 40 850 4374


Pigga Keskitalo, KT
pigga.keskitalo@samiskhs.no
pigga.keskitalo@gmail.com
GSM +358 40 419 7175


Paula Könnilä, KT, YTM
paula.konnila@utu.fi
GSM +358 50 559 3164


Inkeri Lamér, kulttuuritieteilijä
inkeri.l@telia.com
GSM +46(0)73 358 3066


Tiina Lammervo, Ph.D.
tiina.lammervo@jyu.fi


Merja Paksuniemi, KT
merja.paksuniemi@ulapland.fi
GSM +358 40 590 7290


Eero Sappinen, dosentti
eero.sappinen@utu.fi


Ismo Söderling, VTT, dosentti
ismo.soderling@utu.fi
GSM +358 50 511 3586


Juha Tainio, etnomusikologi
juha@tainio.fi
juha.tainio@utu.fi
GSM +358 44 047 0613


Sari Vanhanen, YTM
sari.m.vanhanen@gmail.com
GSM +358 40 841 8775


Leena Vuorinen, VTT
leena.vuorinen@hotmail.com
GSM +61 423 150 580


Lotta Weckström, FT
lotta@weckstrom.org

Åbo

Eriksgatan 34, 20100 Åbo +358 (0)2-2840 440 info@siirtolaisuusinstituutti.fi

Förstora kartan


Seinäjoki, Österbottens Regioncenter

Keskuskatu 32, I-rappu, 60100 Seinäjoki 044-2592 446 siirtolaisuusinstituutti@netikka.fi

Förstora kartan


Centret för Svenskfinland

Åbo Akademi, Vasa/B4, PB 311 65101 VASA 044 259 2447 magnus.enlund@utu.fi


 

 

 

© Siirtolaisuusinstituutti - Migrationinstitutet Upp